Zaczęło się! Wzmożona Nienawiść, Rasizm i Napady na Polaków w Wielkiej Brytanii.

2
170

Jeżeli mieszkasz w UK wystarczająco długo i dobrze znasz przekrój brytyjskiego społeczeństwa, to łatwo było się domyślić, jakie będzie pokłosie wygranej Brexitu.

Duża część Brytyjczyków ujawniła swoją prawdziwą twarz, przez co dochodzi do wzmożonych rasistowskich ataków na Polaków i innych obcokrajowców.

Np. w Cambridgeshire niczym podczas tępienia Żydów w Niemczech przed drugą wojną światową rozrzucano po domach ulotki wyzywające Polaków od Polskiego robactwa.

„WYCHODZIMY Z UNII EUROPEJSKIEJ.
NIE BĘDZIE WIĘCEJ POLSKIEGO ROBACTWA”

Przypominam, że za Hitlera, Żydów porównywano do plagi szczurów – tymczasem my Polacy zostaliśmy przyrównanie do robactwa, czyli tego, czym szczury ewentualnie się żywią, jeżeli nie mają czegoś lepszego na przystawkę.

Na ulicach można zauważyć wzmożoną nienawiść do obcokrajowców.

Telegraph i Guardian podały wiele przykładów sytuacji, w których obcokrajowcom nakazuje się powrót do ich własnych krajów, obcokrajowcy, a nawet Brytyjczycy innego koloru skóry są atakowani na ulicach, a nawet hipermarketach.

Jak dla mnie przykłady powyższych zachowań to nic dziwnego – bo wiele razy kazano mi wracać do domu w ciągu mojego pobytu w UK i do takiego zachowania nie był potrzebny wynik w sprawie Brexitu.

Po referendum oberwało się także Polskiemu budynkowi POSK w Londynie, na którym namalowano grafity z obraźliwymi słowami.

Możemy zadać sobie pytanie — Jak przyszłość czeka Wielką Brytanię, a raczej jak przyszłość czeka nierdzennych mieszkańców UK w tym jeden milion Polaków?

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego przy opisywaniu tych wzmożonych wystąpień przeciwko Polakom podaje Pan/Pani tylko te dwa przykłady, o których wszędzie można przeczytać. Żadnych innych. Czy to są wzmożone wystąpienia? Były jeszcze inne?
    Pozdrawiam,
    Joanna

  2. Jakie te Angliki są głupie nie poczytaja trochę historii to będą wiedzieć że ich królowa ma nawet polska krew a w 1018 do 1035 rządził Knut Wielki wnuk Mieszka pierwszego . Obecnie królowa Elżbieta 2 jej strona rodziny pochodzi od rodu Piastów. Więc niech spadają cygany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ