Jak informuje Gazeta Prawna, w lipcu startuje nowe prawo, które będzie nakazywać Polakom pracującym za granicą rozliczać się w Polsce, z tego, co można zrozumieć, zmusi to do płacenia podatków w Polsce, a nie za granicą, a to oznacza, że ciężko pracujący Polacy zostaną obciążeni bardzo dużymi podatkami. Dosłownie szok.

 

Jeżeli pracujesz za granicą, ale masz rodzinne w Polsce. Zostaniesz zmuszony przez państwo Polskie do płacenia wysokich podatków w Polsce!

Jeżeli Twoja rodzina nie mieszka w Polsce i Twoje centrum życiowe znajduje się poza Polską, to nie nie będziesz zmuszony przez polski fiskus do płacenia podatków w Polsce.

Na jakiej podstawie polski fiskus chce ściągnąć z Ciebie pieniądze? Na Podstawie wielostronnej konwencji podatkowej MLI (Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties).

Jedną dobrą wiadomością jest, że jak na razie do tej konwencji przystąpiły cztery kraje w tym niestety Polska a dokładnie trzy kraje Austria, Jersey, Słowenia i Wyspa Man. Wyspy Man i Jersey z tego, co wiem, należą do Wysp Brytyjskich. Wiadomo – trzeba ściągać z ciężko pracujących Polaków pieniądze na 500 plus i inne socjalistyczne programy.

BRAK KOMENTARZY