Polacy mogą zostać w UK, jeżeli Brytyjczycy będą mogli zostać w EU, tak można w skrócie zinterpretować przekaz Premier Teresy May, po spotkaniu w Polsce z Premier Beatą Szydło.

Teresa May zapewniała, że Polacy są mile widziani w UK, lecz prawa Polaków mogą ulec zmianie, jeżeli prawa Brytyjczyków mieszkających w UE nie zostałyby zagwarantowane.

Jeżeli prawa Brytyjczyków w Unii nie zostaną zagwarantowane, to Polacy także mogliby stracić prawa po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Z takiego przekazu śmiało możemy wyciągnąć wnioski i stwierdzić, że Polacy mogą zostać w UK, jeżeli Brytyjczycy będą mogli zostać w EU.

Prawo stałego pobytu i pracy jest najważniejszym prawem dla Polaków mieszkających w UK — właśnie o zachowanie tego prawa Polacy najbardziej zabiegają.

Premier Beata Szydło po spotkaniu w Polsce z Premier Teresą May powiadomiła, że po Brexicie sytuacja obywateli UE mieszkających na Wyspach będzie uregulowana na zasadzie wzajemności, będzie ona dokładnie taka jak Brytyjczyków mieszkających w Unii, informuje Polska Agencja Prasowa.

Premier UK odwiedziła Polskę w czwartek, w rozmowach z Premier Beatą Szydło została poruszona sytuacja Polaków w UK.Szydło podała, że „jest pełna deklaracja ze strony Teresy May, że w tej chwili sytuacja obywateli Polski nie ulegnie zmianie, dopóki Wielka Brytania pozostaje w UE, nic się nie zmienia”.

„Natomiast w czasie po opuszczeniu UE będzie to polegało na zasadzie wzajemności, czyli sytuacja obywateli UE będzie w Wielkiej Brytanii dokładnie taka sama, jak obywateli Wielkiej Brytanii w UE”.

Z drugiej strony Teresa May zapewniła, że Polacy są mile widziani w UK, lecz prawa Polaków mogą ulec zmianie, jeżeli prawa Brytyjczyków mieszkających w UE nie zostałyby zagwarantowane.

Podsumowując, jeżeli prawa Brytyjczyków w Unii nie zostaną zagwarantowane, to Polacy także mogliby stracić prawa po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ