Polacy w Wielkiej Brytanii słabo zmobilizowani w sprawie Brexitu.
Na kilkunastu głównych polskich portalach internetowych w UK wraz z hotpoland.pl pojawiły się artykuły informujące o petycji do brytyjskiego parlamentu, która ma wymusić włączenie głosów imigrantów z Unii Europejskiej w referendów.
Petycja ma na celu wpłynąć na Brytyjski Parlament, aby ten zezwolił obywatelom EU na udział w referendum na temat brexitu. Obywatele EU decyzją brytyjskiego rządu nie są uprawnieni do głosowania.
Mimo dosyć dużego rozgłosu na polskich portalach petycja prawie nie ruszyła z miejsca. Tydzień temu, petycja miała około 26 tys., dzisiaj ma nie całe 34 tys. podpisów.
Petycją nie jest tylko w sprawie Polaków a wszystkich obywateli EU mieszkających w UK.
Słabe zainteresowanie nad podpisywaniem petycji jasno pokazuje słabe zaangażowanie obywateli z EU oraz samych Polaków, czyli najliczniejszej grupy europejskich imigrantów.
Według inicjatorów: obywatele EU nie powinni być traktowani jak więźniowie (więzień), którzy nie mają prawa głosu.
100 tys. podpisów musi zostać zebrane do 24 Marca. 100.000 głosów jest wymagane do rozważenia poprowadzenie debaty w parlamencie.
Jeżeli jesteś za wyjściem UK z EU lub jesteś za zablokowaniem brexitu i chcesz mieć na to realny wpływ, możesz podpisać petycję i udostępnić ten artykuł na facebooku.
Na ten moment petycje podpisało niecałe 24 tys. osób. Link do Petycji

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ