Nigel Farage przyznał się, że okłamał miliony Brytyjczyków – zamiast pieniędzy na Unię obiecał 350 milionów tygodniowo na NHS. Miliony Brytyjczyków mu uwierzyło i doszło do Brexitu.

0
122

Nigel Farage przyznał się, że popełnił błąd obiecując 350 milionów funtów tygodniowo na NHS (służbę zdrowia), jeżeli dojdzie do Brexitu.

Wyborcy wierzyli, że obiecywane pieniądze na NHS miałby pochodzić z puli przekazywanej na Unię Europejską.

Nigel Farage jasno się wyrażał, że jeżeli dojdzie do Brexitu to pieniądze wysyłane do Unii zasilą służbę zdrowia.

Dla wyborców Nigela Farage – niestety tak się nie stanie.

Tuż po referendum Nigel Farage potwierdził, że pieniądze nie mogą być gwarantowane a „tak w ogóle” to na pierwszym miejscu nigdy tego nie obiecywał.

Faragowi zarzucane jest kłamstwo wyborcze, aczkolwiek on jak to nazwał, postąpił błąd, używając tego argumentów w kampanii wyborczej.

Kiełbasa wyborcza pod tytułem 350 milionów funtów na NHS dla wielu Brytyjczyków była sztandarową obietnicą „leave campaign”.

Żeby był śmieszniej autobus Borisa Johnsona byłego burmistrza Londynu i Michaela Grove, którym jeździli po kraju w kampanii na rzecz wyjścia UK z Unii, był oklejony omawianym hasłem.

Co więcej, Boris Johnson, czyli jedna z najważniejszych osób, która prowadziła kampanię na rzecz opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, nie będzie kandydował na fotel premiera Wielkiej Brytanii — to także jest dużym zaskoczeniem dla opinii publicznej.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ