Obecnie mówi się, że w Polsce jest coraz „lepiej” – sam premier Morawiecki namawia Polaków do powrotu do Polski i zapewne wielu Polaków do Polski wraca.

Do poty, dopóki nie zostaną podane dane statystyczne na ten temat, można podpierać się tylko „obiecankami” polskich polityków jak rodem z ust Donalda Tuska, który też kiedyś zachęcał Polaków z emigracji do powrotu do kraju. Wszyscy wiemy, jak wyszło Tuskowi.

Jedno jest pewne!Po rozmowie z właścicielem firmy budowlanej, operującej w dwóch krajach Unii Europejskiej, wynika, że od czasu do czasu jakiś pracownik wraca do Polski i nie ma z tym problemu bo na miejsce tego pracownika firma ma na to miejsce dwóch nowych pracowników z Polski.

W takiej sytuacji można postawić tylko dwa pytania. Dlaczego Polacy dalej emigrują z Polski? Oraz, dlaczego premier Morawiecki
daje sprzeczne ze sobą stanowiska?

Nie wiem, czy wiecie, że jakiś czas temu w internetach wybuchła buża, która niosła za sobą, że Mateusz Morawiecki, chce sprowadzić do Polski, jeszcze więcej Ukraińców. Obecnie, mówi się, że do Polski przyjechało więcej Ukraińców, niż jest Polaków w UK.

Te dwa dzisiaj dyskutowane stanowiska są ze sobą totalnie sprzeczne.

Oczywiste jest, że gdyby w Polsce było tak dobrze, że Polacy mogą wracać do Polski z emigracji, to także by już nie wyjeżdżali, wiec, po co Polsce będzie jeszcze więcej ludzi do pracy?

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ