Boris Johnson dzwonił do Polski — chce, aby Polacy zostali w UK!

0
156

W piątek doszło do rozmowy telefonicznej pomiędzy Borisem Johnsonem byłym burmistrzem Londynu i zwolennikiem Brexitu a ostatnio nowo mianowanym szefem dyplomacji w UK.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Boris Johnson zapewnił, że prawa obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii będą respektowane;

w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Witoldem Waszczykowskim podkreślił również, że chce, by Polacy pozostali na Wyspach.

Minister polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski podał, że Boris Johnson zapewnił go, że prawa Europejczyków mieszkających w UK będą przestrzegane.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Johnson powiedział, że będzie zabiegał, żeby Polacy nie wrócili do Polski

Polski Minister powiedział, że Polska ma inny punkt wiedzenia i by chciała, żeby jak najwięcej Polaków z Wielkiej Brytanii do Polski wróciło.

Podejrzewam, że polski minister wyrażając się, że chciałby, aby do Polski wróciło jak najwięcej Polaków miał na myśli scenariusz w którym:

Polski system podatkowy i administracyjny i ogólnie ekonomia Polski będzie tak mocna, że Polacy, jak będą chcieli, to wreszcie będą mogli, normalnie żyć, w swoim kraju.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ