Jakie będą skutki ograniczenia benefitów dla Polaków — przez UK i Unie Europejską?

0
152

Tak jak już prawie każdy z was wie.

Nowy deal pomiędzy W. Brytanią a Unią Europejską zawiera punk ograniczenia benefitów dla dzieci emigrantów z EU, które nie mieszkają w UK.

Kogo najmocniej uderzy to po kieszeni?

Oczywiście Polaków, ale czy nowe ograniczenia są dla nas znaczące?

Czy tak naprawdę nowe zasady przyznawania benefitów uderzą po kieszeni naród polski?

Podkreślę jedno. Gdy ludzie 10 lat temu wyjeżdżali do UK, nawet nie wiedziałli, że jest coś takiego jak brytyjskie benefity.

Po drugie — wszyscy wyjeżdżali do UK, aby się bogacić.

Powracając do tematu — jakie będą skutki ograniczenia benefitów dla Polaków — przez UK i Unie Europejską?

Nowo przyjeżdżający do UK, dostaną trochę mniejszy child benefit na dzieci w Polsce. Benefit będzie dostosowany do warunków w Polsce. Przypominam, że w Polsce jest drogo. Brytyjski child benefit dla dzieci w Polsce nie powinien być niższy niż £20 lub £30.

Ale czy to ma duże znaczenie?

Wniosek: Do UK, już raczej nie jeździ się sezonowo do pracy, a raczej na stałe, więc miażdżąca część dzieci znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Mimo wielu osób posiadających dzieci w Polsce. Obniżenie benefitu nie jest, aż tak bardzo znaczące dla całej społeczności polskich emigrantów, choć, bezwątpliwości jest krzywdzące dla ciężko pracujących Polaków!

Jakie mogą być nieoczekiwane skutki obniżenia benefitów?

Podjęcie decyzji o ściągnięciu dzieci do UK. Choć podejrzewam, że jeżeli ktoś chciałby ściągnąć dzieci do UK to i tak by to zrobi w przyszłości lub już to zrobił.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ