Dlaczego nas szkalują? 100 sposobów — Jak Brytyjczycy w UK zarabiają na ciężko pracujących Polakach.

0
124

Mieszkając w UK przez 10 lat, usłyszałem wiele obelg od rodowitych Brytyjczyków na temat Polaków. Raz nawet się zdarzyło, że starszy pan w garniturze wtargnął do biura, w którym pracowałem i nakazał nam wszystkim wracać do Polski.

W tym zdarzeniu nie byłoby „nic dziwnego” gdyby tym wtargnięciem zajął się zwykły „regularny Brytyjczyk”, ale niestety pan, który kazał nam wracać do „fuu…ing Poland” był ubrany w garnitur i miał mniej więcej 57 lat, dlatego było to bardzo smutne, mam nadzieje, że wymieniony osobnik miał jakieś problemy personalne i nie reprezentuje postawy brytyjskiego społeczeństwa.

Nie zrozumcie mnie źle, znam bardzo dużo Brytyjczyków i mam w nich bardzo dużo dobrych kolegów i koleżanek, ale niestety sytuacje jak powyższa zdarzają się często, wielu moich znajomych także napotykało na podobne nieciekawe sytuacje.

Teraz przejdźmy do: Jak Brytyjczycy w UK zarabiają na ciężko pracujących Polakach. Dla przykładu użyjemy budowlańca Tomka, lat 22, który przyjechał do UK w 2006 roku.

Tomek, wyjeżdżając do UK, zabrał ze sobą 10 tysięcy złotych.

Po przyjeździe wydał pieniądze na Home Office, zapłacił za mieszkanie landlordowi, założył samo zatrudnienie, zatrudniając brytyjską księgową — UK zarobiło.

Po kilku miesiącach Tomek, postanowił zrobić prawo jazdy i wykupić dodatkowe ubezpieczenie oraz założył konto oszczędnościowe ISA w swoim nowym banku — UK zarobiło.

Przez następne 3 lata Tomek dzielnie pracował, płacąc podatki i wydawał swoje pieniądze w brytyjskich sklepach, dodatkowo Tomek zbierał pieniądze na koncie bankowym — UK zarobiło.

Po trzech latach Tomek postanowił kupić dom w Anglii na kredyt (mortgage) wiążąc się z bankiem na 30 lat płacenia odsetek, tomek wykupił zestaw ubezpieczeń i sprzedał kawalerkę w Polsce za 150 tysięcy złotych, pieniądze wydał na nowy dom w Anglii — UK zarobiło.

Tomka odwiedzają znajomi oraz rodzina spoza UK, znajomi i rodzina pełni funkcje turystów, którzy wydają pieniądze w Zjednoczonym Królestwie — UK zarobiło.

Tomek jest bardzo pracowity i po kupnie domu postanowił kupić samochód na raty za 20 tysięcy funtów — UK zarobiło.

Teraz najlepsze!

Po 20 latach pracy w UK, inwestowania swoich pieniądze w UK, płacenia podatków, kupowania brytyjskich produktów, Tomek stwierdził, że przeprowadza się do pięknej Chorwacji, bo tam chce założyć mały biznes.

Tomek sprzedał swój brytyjski dom, pospłacał kredyty, zamknął konta w banku i przeprowadził się ze swoją rodziną — w słoneczne piękne miejsce z pięknym morzem, które nazywa się Chorwacja. Dzieci nie miały nic przeciwko, bo lubią słońce i plaże.

W dzień wyprowadzki Tomka następujące instytucje i ludzie nie byli zadowoleni: urząd skarbowy, pracodawca, księgowa, prawnik, okoliczne sklepy itd. a to, dlatego że wymienieni stracili dochód, którym obdarzał ich Tomek.

Po drugiej stronie znajdowali się szczęśliwi ludzi jak pan z przykładu na początku tego artykułu, tacy ludzie nie lubią takich ludzi jak Tomek.

Z przeprowadzki Tomka z UK do Chorwacji cieszy się także Chorwacja, ponieważ Tomek to człowiek, który swoją pracą będzie napędzał chorwacką gospodarkę!

Tytuł artykułu to „Dlaczego nas szkalują? 100 sposobów — Jak Brytyjczycy w UK zarabiają na ciężko pracujących Polakach”. W artykule podałem tylko kilka sposobów, jak na nas zarabiają w UK, bo reszta rzeczy, na których zarabia UK na Polakach, jest oczywista więc nie chce was zanudzać, bo właściwie wszytko co kupujemy, wiąże się z profitem Zjednoczonego Królestwa.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ