Brexit może zająć 10 lat.

0
168

Według Lorda O’Donnella proces brexitu może zająć do 10 lat.

Lord O’Donnell urzędnik, który pracował, z czterema premierami uważa, że Francja i Niemcy nie pozwolą Wielkiej Brytanii odejść z Unii Europejskie w przyjemny i łatwy sposób.

Tego rodzaju przyszłe zachowanie Francji i Niemiec a właściwie całej Unii Europejskiej nie będzie niczym dziwnym i czymś, z czego nie zdają sobie sprawy historycy, politycy i politolodzy.

Wystarczy zapoznać się z historią, np. Napoleon blokował możliwość wymiany handlowej między Europą a Brytanią. Blokowanie ekonomi kraju z nie twojego klubu jest czymś normalnym.

A może wróćmy do minionego tygodnia i wyniku referendum w Holandii w sprawie umowy o wolnym Handlu z Ukrainą. Holandia odrzuciła umowę o wolnym handlu Ukraina — EU.

Grenlandii, która wyszła z Unii Europejskiej, z powodu narzuconych ograniczeń na połów ryb proces renegocjacji zajął aż 3 lata. Jeżeli, renegocjacje Grenlandii trwały aż 3 lata, to ile będą trwały na płaszczyźnie UK — EU?

Jednym z głównych motywów, który trzyma Norwegię poza EU, są te same ograniczenia, dla których Grenlandia zrezygnowała z członkostwa z EU, a mianowicie ograniczenia w zakresie łowienia ryb.

Jak widać Norwegom, żyje się prawie najlepiej na świecie. Więc trzeba się zastanowić czy ograniczenia na połów polskich ryb i wydobycie polskiego węgla nie powinny być nam zwrócone.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ