Pośród narastających problemów w Europie takich jak na przykład masowe zabijanie niewinnych ludzi w „imię boga” lub proces rozpadającej się Unii Europejska i związane z tym procesem rasistowskie napady na imigrantów, które na przykład miały, mają i będą miały miejsce w UK jeszcze przez co najmniej kilka a może więcej lat – my Polacy na emigracji możemy zadać sobie jedno pytanie.

Czy nie lepiej wrócić do wolnej od islamskiego terroru Polski, do Polski, w której nikt cię nie wyzwie, nie pomaluje lub nie podpali ci domu, tylko, dlatego że twój akcent nie jest taki jak „trzeba”?

Cóż – problem rozrastającego się terroru to duży problem i nie sądzę, że to okrutne zjawisko wkrótce zostanie zatrzymane.

Niestety, podejrzewam, że to dopiero początek zabijania bogu ducha winnych ludzi w „imię prawdziwego boga”.

Więc powstaje to pytanie: Czy wrócić do Polski, aby oszczędzić sobie rasistowskich ataków i islamskiego terroru?Zastanówmy się, czy decyzja o powrocie do ojczyzny może być dobrą decyzją, biorąc pod uwagę to, w jakim stanie jest polski rynek pracy i środowisko do robienia biznesu?

Powiedzmy sobie jasno, nawet jeżeli obawiasz się islamskich ataków lub groźnych rasistowskich ataków to w prawdzie istnieje bardzo nikła szansa, że te dwie sfery dotkną cię mocno „chociażby jak na razie”, właściwie to bardziej prawdopodobne jest, że zachorujesz na nowotwór albo będziesz mieć poważny wypadek.

Oczywiście życzę wszystkim, którzy by chcieli wrócić do Polski, aby spełnili swoje marzenie, bo większość z nas emigrantów raczej była, jest i będzie zmuszona do emigracji i gdybyśmy mogli normalnie żyć w Polsce, to na pewno wrócilibyśmy do kraju.

Niestety prawda jest okrutna – do Polski mogą wrócić tylko nieliczni Polacy.

Wystarczy porównać liczby – w Polsce minimalna płaca to 7 złotych na godzinę na rękę.

W UK minimalna to – prawie 7 funtów na rękę.

Płaca minimalna netto w UK jest prawie 6 razy wyższa.

Powtórzę jeszcze raz, płaca minimalna na rękę w UK jest prawie 6 razy wyższa niż w Polsce.

W rzeczywistości do Polski mogą wrócić tylko Polacy, którzy są w stanie znaleźć ponad przeciętną pracę, bo za minimalną w Polsce nie da się normalnie żyć, minimalna płaca w Polsce pozwala tylko wegetować, a nawet jeżeli w Polsce zarobisz kilkaset złotych więcej od minimalnej to i tak nie robi większej różnicy, bo kilkaset złotych więcej to ewentualnie możliwość kupienia trochę lepszego chleba, kawy albo butów i tyle.

W celu prowadzenia normalnego standardu życia w Polsce trzeba mieć dobry biznes lub dobrą pracę albo czwórkę dzieci, aby zakwalifikować się na 2 tysiące miesięcznie z programu 500+ 🙂 i inne dodatki 🙂

Jeżeli zamierzasz wrócić do Polski bez dobrego fachu, planu lub góry pieniędzy, aby np. kupić sobie mieszkanie, lub założyć biznes to istnieje bardzo nikła szansa na zachowanie swojego standardu życia z UK, Niemiec lub Skandynawii.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ